KLIMATYZACJA

Zdrowo i komfortowo - czyli słów kilka o układzie klimatyzacji

Klimatyzacja znacząco poprawia komfort podróżowania i coraz trudniej jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jazdę bez jej używania. By móc bezstresowo korzystać z jej dogodności należy pamiętać, że o klimatyzację należy dbać przez cały rok. Tylko regularne i profesjonalne serwisowanie pozwoli nam uniknąć awarii związanych z układem klimatyzacji.

 

Jak dbać o układ klimatyzacji?

 

Podstawową zasadą, która powinna towarzyszyć użytkownikom klimatyzacji w samochodach jest ta by o niej pamiętał i używał jej. Większość kierowców wyłącza układ klimatyzacji na zimę chcąc oszczędzić nieco paliwa – to duży błąd. Stosowanie klimatyzacji również jesienną i zimową porą pozwala na zmniejszenie wilgotności powietrza w samochodzie i pozbycia się pary z szyb. Dodatkowo należy pamiętać, że w czynniku chłodniczym krążącym po układzie znajduje się również olej, który zapewnia smarowanie całego układu klimatyzacji oraz jego uszczelnienie. Ponadto nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie oczyszczany układ klimatyzacji to siedlisko bakterii, grzybów, zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, które mogą w realny sposób wpływać na zdrowie kierowcy oraz pasażerów. Nieużywana klimatyzacja przez długi okres czasu załączana jedynie w cieplejsze dni staje się nierzadko przyczyną częstych katarów i przeziębień.

 

By temu zapobiec należy przede wszystkim zadbać o układ klimatyzacyjny przez cały rok. Firma Auto Alfa 1 zajmuje się profesjonalnie nie tylko serwisowaniem klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych ale również pomaga w diagnozowaniu i usuwaniu wszelkich awarii oraz usterek z nią związanych. Dodatkowo w centrum motoryzacyjnym Auto Alfa 1 można zakupić środki czyszczące oraz odświeżające układ klimatyzacji.

 

Sprężarka, jak o nią dbać?

 

Kompresor klimatyzacji, podobnie jak silnik naszego samochodu jest elementem wymagającym smarowania. Podczas serwisu klimatyzacji w naszej firmie nie tylko uzupełniamy czynnik chłodniczy ale również podajemy olej, który odpowiada za smarowanie i uszczelnienie elementów układu klimatyzacji. Tylko regularne dbanie o nią zapewni jej długie i bezawaryjne działanie. Z tego powodu zaleca się wykonanie pełnej obsługi układu klimatyzacji w naszym samochodzie przynajmniej raz na dwa lata.

 

Chłodzi i śmierdzi co robić?

 

Klimatyzacja nieużywana lub prze eksploatowana może powodować nieprzyjemny zapach. Główną przyczyną takiego niepożądanego działania jest zalegający brud na filtrach lub w samym układzie klimatyzacji. W takich przypadkach zalecamy odgrzybianie (ozonowanie) oraz wymianę filtra kabinowego, który również poddajemy procesowi ozonowania. Dlatego najlepiej zdać się na fachową pomoc w tym zakresie. Sam proces odgrzybiania zalecamy wykonywać przynajmniej raz w roku przed sezonem letnim.

 

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług

i zapraszamy na przeglądy układu klimatyzacji.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Auto Alfa 1

Centrum Motoryzacyjne

 

ul. 1-go Maja 164

32-440 Sułkowice

 

GPS:

49°50'51,38"N

19°48'4,81"E

 

KONTAKT

SKLEP STACJONARNY

tel. +48 12 273 24 35 wew. 1

mail: biuro@autoalfa1.pl

SKLEP INTERNETOWY

tel. +48 12 273 24 35 wew. 2

mail: bok@autoalfa1.pl

WULKANIZACJA, GEOMETRIA,

SERWIS KLIMATYZACJI

tel. +48 12 273 24 35 wew. 3

mail: biuro@autoalfa1.pl

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

tel. +48 12 273 24 35 wew. 3

mail: skp@autoalfa1.pl

CENTRUM WIEDZY

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

„Fundusze Europejskie dla Małopolski”

Wszelkie nazwy, tytuły i znaki graficzne są zastrzeżone przez ich właścicieli. Przedstawione zostały wyłącznie do celów informacyjnych.

Copyright Auto Alfa 1 © 2008 - 2020 | Polityka cookies